O energetické krizi, jeji příčiny a důsledky. Kam směřujeme a proč se nebráníme. Jak to je skutečně se zemním plynem. Jaké jsou alternativy náhrad. Má ministr Jurečka řešení? Proč si předsedkyně Parlamentu myslí, že „oni nejsou pro lidi“. Když selže dodavatel poslední instance DPI (Pražská plynárenská). Chrání vláda Petra Fialy národní zájmy?

„Spotřeba plynu u nás je téměř ze sta procent závislá na ruském plynu. Zastavení dodávek zemního plynu by znamenalo ukončení činnosti mnoha firem, některé by ukončily svoji činnost definitivně. Nedefinovatelný dopad například na chemický průmysl, potravinářství, zemědělství, sklářský, gastronomii, pohonné hmoty, automobilky a řadu dalších. S tím souvisí vysoká nezaměstnanost,“ vysvětlila PL.cz Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu. „To opravdu chceme – porobit národ, uvrhnout ho do chudoby? Nechat krachovat řadu firem, které pak někdo za pakatel koupí?“ ptá se.

Zbídačit nás, pak Česko levně skoupit. Vitásková má tušení a nemůže mlčet | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran