S bezvýhradnou podporou Ukrajiny nesouhlasím.
Zbraně bych jim neposílala

Alena Vitásková hostem pořadu K věci  s Tomášem Vzorkem na CNN PrimaNews. (27. 10. 2022)

Vitásková je toho názoru, že Hrad, Senát i Poslanecká sněmovna by měly v otázkách zahraniční politiky vystupovat jednotně. S postojem české vlády i Parlamentu k válce na Ukrajině však nesouhlasí: „Jsem pacifistka. Nemám ráda násilí, bytostně nenávidím války. Snažím se, abychom se bavili o mírovém řešení tohoto konfliktu. Jsem zastáncem míru a prosperity České republiky i národů po celém světě.“

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/vitaskova-s-bezvyhradnou-podporou-ukrajiny-nesouhlasim-zbrane-bych-jim-neposilala-191488?t=1

 

Energetická krize.
Obejdeme se bez ruského plynu?

Alena Vitásková hostem pořadu 360° na CNN PrimaNews. (14. 10. 2022)

Pravidla pro dodavatele energií? Jak řešit energetickou krizi? Jsou řešením alternativní zdroje? Proč chcete být prezidentkou?
I na další otázky odpovídala Alena Vitásková v pořadu CNN PrimaNews 360° Pavlíny Wolfové.

Vstup Aleny Vitáskové od 16:25 do 33:03.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/porady/360deg-0/14102022-jiri-pospisil-ondrej-prokop-alena-vitaskova-ivan-preobrazensky?t=987

Je původcem bezprecedentní energetické krize Ruská federace?

My všichni jsme vinni

Alena Vitásková, hostem v pořadu Inovace Republiky Premiéra: 1. 9. 2022

„Je nutné, aby společnost chtěla problémy řešit. V právním státě bychom je měli řešit novelami zákonů a podzákonných norem. Měla by být zodpovědnost soudců a justice v plném rozsahu. Samozřejmě v té trestní věci i státních zástupců, policie, ale máme tu i záležitost jako třeba exekutoři, kde by měla být zodpovědnost a není. Vidíte kolik případu je, že se lidé dostanou do exekucí, ačkoli vůbec exekuce není v souladu se zákony. Máme nejvíce exekucí na jednoho občana v celém světě. Máme asi 800 000 tisíc lidí, kteří jsou v exekucích a někteří v mnohonásobných,“ hovoří Alena Vitásková k trestně právní odpovědnosti politiků, soudců a celé justice.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Es5py_I39k8&ab_channel=InovaceRepubliky

 

 

Ušetřit můžeme až 10 miliard korun

Prodali jsme zlatou akcii českého plynárenství

Alena Vitásková, hostem v pořadu Inovace Republiky Premiéra 23.6.2022

Ing. Alena Vitásková je česká manažerka působící v energetice. Od srpna 2011 do července 2017 zastávala funkci předsedkyně Energetického regulačního úřadu. Mandát předsedkyně ERÚ vypršel Vitáskové na konci července 2017. Od 1. srpna pak v čele ERÚ stojí Rada Energetického regulačního úřadu, která má pět členů. Alena Vitásková vystudovala Fakultu pozemních staveb Vysokého učení technického v Brně a od roku 1974 pracovala na různých pozicích v Severomoravské plynárenské, a.s., Ostrava, naposledy ve funkci generální ředitelky a místopředsedkyně představenstva. V letech 2001–2003 působila ve společnosti Transgas, a.s. a RWE Transgas, a.s., ve funkci předsedkyně představenstva a generální ředitelky. V období 2004–2007 byla předsedkyní představenstva Pražské teplárenské, a.s.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Es5py_I39k8&ab_channel=InovaceRepubliky

 

 

„Nebude plyn ani elektřina.
Odpovědnost ponese jenom premiér Petr Fiala.“

100 tisíc hlasů je podmínka mé kandidatury

Host dne 19. května 2022

Alena Vitásková, kandidátka na prezidentku byla hostem v pořadu Host dne u Renáty Eleonory Orlíkové na TV Polar 

Paní Vitásková, než se budeme bavit o kandidatuře, pojďme si něco říct o současné energetické situaci. Je nutné se zbavit ruského plynu, co by se stalo s naší ekonomiku? A jaký je Váš názor na současný vývoj v plynárenství? Široká otázka.

Zdroj: https://polar.cz/porady/host-dne/host-dne-19-05-2022-17-31

Bez ruského plynu zkrachujeme.
Lidé se bojí podepisovat archy k volbě prezidenta.

Česko trhá rekordy astronomických cen energií. Jak dál, občané?

Alena Vitásková a Zbyněk Prousek (podcast 27. 4. 2022, Svobodný vysílač – studio Tapin-radio)

Nejprve se podíváme na úspěšně se rozbíhající prezidentskou kampaň Aleny Vitáskové. Budeme maximálně praktičtí. V jakých lokalitách už jsou petiční místa? Jak jinak mohou lidé Alenu Vitáskovou podpořit? Co když v dané lokalitě petiční místo není? Je i tak šance na podporu? Kolik je už nyní odhadem podpisů?

Ceny energií rostou a tím všechny životní potřeby, od potravin po pohonné hmoty. Občané se zadlužují, padají do dluhových pastí, do náruče exekutorů. Firmy krachují, nezaměstnanost roste, inflace může dosáhnout až 30 %. Fialova vláda nás zatahuje do války, upřednostňuje Ukrajince před potřebami vlastních občanů. Nehájí národní zájmy, zájmy naších občanů, naších živnostníků, podnikatelů. Svoboda slova je pošlapána. Novináři, redaktoři se obávají o své pracovní místa, pokud při rozhovorech „zabruslí“ kriticky ostřeji do stávající situace. Jak dál, občané?

Zdroj: https://odysee.com/@radiosvstudiotapinradio:5/iav-30:c

O čem se mlčí – Alena Vitásková

Osm let jí hrozilo vězení.
Teď chce Vitásková po státu 200 milionů korun

Alena Vitásková byla hostem ve studiu Burza. (Video: Zuzana Kubátová)

Od roku 2013 do letoška čelila Alena Vitásková žalobám. Až letos ji soud definitivně očistil. Bývalá šéfka ERÚ vyčíslila újmu za své sedmileté soudní martyrium na víc než 200 milionů korun. Škodu chce vymáhat po státu.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/osm-let-ji-hrozilo-vezeni-ted-chce-vitaskova-po-statu-200-milionu-korun-119091

Miluji naši vlast.

Kandidovat na prezidentku se rozhodla i Alena Vitásková

Kandidátů na prezidentský post začíná přibývat. Záměr ucházet se o roli hlavy státu v pondělí oznámila i bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Rozhodla se po mnohaletém zvažování, aby dle svých slov „zvítězila a byla oporou lidem“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezidentske-volby-2023-kandidatura-alena-vitaskova.A220124_224115_domaci_wass